اسپری wd40 و موارد استفاده آن

فروش آنلاین انواع فیلتر هوا، فیلتر روغن، فیلتر بنزین، فیلتر کابین، روغن موتور، هیدرولیک گیربکس، لنت، برف پاک کن، مکمل ها و خوشبوکننده های خودرو و..

اسپری wd40 و موارد استفاده آن

۲۰ بازديد

اسپری WD-40  زنگ زدا و روان کننده می باشد که حتی در دمای بسیار بالا هم به خوبی عمل میکند.

از اسپری WD-40 برای از بین بردن زنگ استفاده می شود.به این صورت که اسپری درون سطوح زنگ زده و پوسیده نفوذ می کند و زنگار و آلودگی ها را از سطح فلز، سیم های برق، پیچ های خراب، وسایل و تجهیزات برقی، اتصالات، مکانیزم های کنترلی و دیگر قطعات فلزی پاک می کند.

در سال 1953 شرکت تازه تاسیس Rocket Chemical واقع در ایالت کالیفرنیای امریکا، دست به تولید نخستین سری از محصولی به نام WD-40 زد که برای چربی زدایی، گریس زدایی و تمیزکاری قطعات مصرفی در صنایع هوا - فضا و موشک استفاده می شد. موفقیت، بعد از 40 بار تلاش برای جداسازی آب از فرمول شیمیایی ماده بدست آمد و از این رو، کمپانی آن را WD-40 نامید که مخفف جمله Water Displacement perfected on 40th می باشد.

اسپری  WD-4 نخستین بار جهت حفاظت از موشک های Atles در مقابل زنگ زدگی و خوردگی استفاده شد و خوب است بدانید تا به امروز هیچ شرکت دیگری موفق به کشف فرمول آن نشده است. همزمان با اینکه این ماده بالاترین عملکرد برای منظور اصلی اش را ارائه می نمود، بعضی از کارمندان شرکت هم برای تمیز کردن سطوح بیرونی گلدان های خانگی شان و از بین بردن حشرات موذی شروع به استفاده از آن نمودند. این مصرف ثانویه موجب شد آقای نورم لارسن، موسس کمپانی، در سال 1958 این ماده را برای نخستین بار به صورت اسپری و برای استفاده ی خانگی در فروشگاه های شهر سن دیگو (San Diego) ارائه کند که با استقبال قابل ملاحظه ای مواجه شد.

با گسترش کار و تولید در سال 1960، نیروی کار کمپانی به هفت نفر پرسنل ثابت رسید و تعداد مشتریان با دریافت سفارش برای 45 محموله در روز بالا رفت. طوفان بزرگ 1961 در سواحل خلیج مکزیک خسارات زیادی ببار آورد که موجب شد اولین سفارش عمده شرکت که کامیونی پر از کالا بود، رقم بخورد.

در سال 1969 نام شرکت به WD-40 Company Inc تغییر پیدا کرد و در سال 1973 وارد بازار بورس شد که در همان روز اول، ارزش آن 61% افزایش یافت. از آن هنگام تا به امروز، فعالیت های شرکت رشد روزافزون داشته و امروزه علاوه بر مصرف خانگی، در صنایع اتومبیل، ورزشی، هوا فضا، ساختمان، کشاورزی و کامپیوتر هم مورد استفاده قرار می گیرد به گونه ای که در سال 1993 از هر 5 خانوار آمریکایی، 4 خانوار مصرف کننده WD-40 بودند و فروش آن به میانگین یک میلیون قوطی در هفته افزایش پیدا کرد. همچنین 81% از شاغلین در حرفه های فنی از آن استفاده می نمودند.

در سال 2003 تغییر در طراحی نازل آن انقلابی در کارآیی اسپری WD-40 ایجاد نمود و در سال 2005 نیز برای جلب رضایت مشتریان، طرح نی تغییر نمود و نازل آن نیز ثابت شد که مدل Smart Straw نام گرفت و مشکل همیشگی مشتریان، که گم شدن نی قرمز رنگ نازل بود برطرف گردید.

در سال 2008 مدل خودکاری عرضه شد که حمل و نقل آسان، کنار گذاشته شدن روش پاشش به صورت اسپری و فراهم شدن قابلیت مالش در تماس با محل مورد نظر از ویژگی های آن می باشد. همزمان، باشگاه طرفداران (Fan Club) که امروزه بیش از 100 هزار عضو دارد تشکیل شد که فهرست 2000 مورد کاربرد WD-40 به اعضا ارائه شد. سال بعد هم مدل Trigger که با وجود اسپری نبودن دارای همان قابلیت هاست به بازار معرفی شد.

هم اکنون محصولات WD-40 در 60 کانال مصرف به فروش می رسند که از آن جمله میتوان به: تجهیزات هوایی، دوچرخه ها، تجهیزات بدنسازی و باشگاههای ورزشی، تولید کنندگان باتری، ابزارهای الکترونیک، صنعت هتلداری، ابزارهای باغبانی و چمن زنی و صنایع نظامی اشاره نمود.

موارد استفاده اسپری WD40 در وسایل نقلیه و ماشین :

- هنگام جدا سازی و نصب قطعات اتومبیل مثل پیچ و مهره های کهنه..... ادامه در اسپری WD40

تا كنون نظري ثبت نشده است
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در فارسی بلاگ ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.